همه مردم باید برنامه نویسی رو یاد بگیرند!!!

خانه / مقالات / همه مردم باید برنامه نویسی رو یاد بگیرند!!!

همه مردم باید برنامه نویسی رو یاد بگیرند!!!

فواید یادگیری اصول برنامه نیسی

یادگیری حرفه برنامه نویسی فواید بسیار زیادی دارد، اما اگر بخواهیم دو مورد از اصلی‌ترین آن‌ها را برشمریم، باید بگوییم پس از آن که ما یادبگیریم چطور برنامه نویسی کنیم، از یک مصرف کننده ی فناوری به یک تولید کننده ی فناوری تبدیل شده‌ایم و علاوه بر آن، با یادگیری اصول کدنویسی، ما به حوزه ی یکی از پردرآمدترین مشاغل حال حاضر دنیا نیز ورود پیدا کرده ایم!

زمان شروع کار برنامه نویسی کمی ترسناک به نظر می‌رسد اما واقعیت اینه برنامه نویسی خیلی راحت­تر از چیزیه که به نظر می­رسه.

مهارت برنامه نویسی جزو یکی از اساسی‌ترین مهارت ها محسوب می شود و نظام آموزشی هنوز به اهمیت آموزش برنامه نویسی به بچه‌ها پی نبرده است! به خاطر همین این وظیفه به دوش موسسات غیر انتفاعی میفته تا فضایی رو برای آموزش راحت و اثربخش برای علاقه مندان به این حرفه فراهم کنه.

در‌ واقع ما این وظیفه را داریم تا فضایی را برای جوانان یا به طور کلی برای هر فرد علاقمندی از کودک گرفته تا بزرگسال فراهم کنیم تا بتوانند امتحان کنند، اشتباه کنند، خلاقیت به خرج دهند.

چند سال پیش -قبل از سال ۲۰۰۰- گفته می‌شد که اگر کسی دو مهارت را نداشته باشد، بی‌سواد محسوب می شود: یکی زبان انگلیسی و دیگری کار با کامپیوتر! حالا در کشورمان می‌بینیم که اکثر بچه‌ها از سنین ابتدایی به کلاس زبان می‌روند و کامپیوتر هم تقریباً می‌شه گفت که در تمام خانه‌ها وجود دارد.

میشل رسنیک -دانشمند علوم کامپیوتری در دانشگاه آم آی تی آمریکا- عقیده ی جالبی دارد؛ او اعتقاد دارد که در  قرن بیست و یکم هر کسی که اصول کدنویسی را بلد نباشد بی‌سواد است! در واقع، کار با کامپیوترها به صورت یک مهارت خیلی عادی درآمده و بلد بودن کار با کامپیوتر اصلاً کار عجیب و غریبی نیست بلکه ما علاوه بر آن،  باید نحوه دستور دادن به کامپیوترها -که از طریق یادگیری Coding یا برنامه نویسی امکان‌پذیر است- را هم بلد باشیم.

شناخت برنامه نویسی از زبان بزرگان این حرفه

برنامه نویسی علمی نیست که از همون اول بشود گفت من یه برنامه نویس حرفه ای هستم. بلکه تمام بزرگان این حرفه هم تایید میکنن که اولش با برنامه ها و کد های ساده شروع کردن. شاید اولش سخت باشه ولی خیلی خیلی زود با کمک آموزش های صحیح میتونین به هدفتون برسین.

با دیدن این ویدئو کاملا به ادامه دادن راهی که شروع کردبن مطمئن خواهید شد.

 

 

 

برای دانلود این ویدئو روی لینک زیر کلیک کنید.

دانلود ویدئو با لینک مستقیم

انتخاب هدف و شروع برنامه نویسی

برای اینکه بتونین راه درستی رو ادامه بدین تا با شکست مواجه نشین مهم ترین کار انتخاب یک هدف برای انتهای مسیرته. بدون بعد از تمام زحماتی که کشیدی بالاخره میخوای چیکاره بشی بعد راه درست رو شروع کن و اصلا خسته نشو. تیم رایان شمس این امکان رو برای شما فراهم کرده تا با مشاوره رایگان متخصصی راه مناسبی رو برای رسیدن به هدف انتخاب کنبن. برای دریافت مشاوره میتونین با موسسه تماس بگیرین یا وارد این لینک بشین.

Recent Posts

ارسال نظر

متن خود را برای جستجو وارد نماید

معرفی مهرت 7 گانه ICDL-word-excel-acess-powerpoint-internet-windowsمایکروسافت اکسل (Microsoft Excel) رایان شمس تابان